SSS

1.     Adaylarla  mülakat yapılıyor mu?
 
Hayır. Başvurularda mülakat yapılmaz.
 
2.     Mezun olduğum lise veya okuduğum bölüm kabul kararında etkili oluyor mu?
 
Mezun olduğunuz lise veya okuduğunuz bölüm kabul kriteri olarak değerlendirilmez.
 
3.     Yatay geçiş için şu ana kadar kendi bölümümde aldığım derslerden F almış ya da derslerden çekilmiş olmam başvuru için engel teşkil eder mi? Şu ana kadar kaç dersten çekilmiş olduğum önemli mi? 
 
Başvuru ilanında belirtilen asgari başvuru koşullarını sağlamanız gerekir. İktisat ve Matematik dersleri koşullarını sağlamış ve  yeterli transfer kredisine sahip olmanız gerekir. Yeterli transfer kredisine sahip olduğunuz sürece kaç dersten çekilmiş olduğunuz veya kaç dersten F aldığınız önemli değildir.
 
4.     Belgeleri nereye teslim etmem gerekiyor? Belgeleri şahsen mi teslim etmem gerekiyor?  
 
Belgeleri doğrudan Kayıt İşleri Şube Müdürlüğü'ne teslim etmeniz gerekiyor. Başvuru süreci ile ilgili http://adaylar.boun.edu.tr/tr-TR/Sayfa/YatayGecis sayfasını ziyaret ediniz.
 
5.     Başvurum kabul olduğu takdirde hangi derslerimi transfer edebilirim ve transfer not ortalaması nedir?  
 
Transfer Komisyonu başvurunuzu değerlendirme aşamasında transfer edebileceğiniz derslere karar verir. Transfer derslerinin en az CC notu ile geçilmiş olması gerekir. Asgari TNO şartının sağlanmış olması gerekir. TNO, transfer edilen derslerin kredi sayısına göre ağırlıklı ortalaması alınarak hesaplanır. 
 
6.     Kabul kriterinde genel not ortalaması mı yoksa transfer not ortalaması mı geçerlidir?
 
Ağırlıklı transfer puanı hesaplamasında GNO dikkate alınır
 
7.     Başvuru için gerekli olan 2 adet Calculus dersinin Boğaziçi Üniversitesi yaz okulunda da alınabileceği belirtilmiş. Ben şu ana kadar Calculus dersi almadım veya aldığım derslerin içeriği yukarıda belirtilenlere uymuyor. Yaz okulu ile irtibata geçtim ve bu iki dersi aynı anda alamayacağımı belirttiler. Acaba yalnızca Calculus 1 dersini alsam başvurum işleme konur mu? 
 
 
Hayır. Calculus 1 ve Calculus 2'yi en az CC notu ile tamamlamış olmak başvuru için önşartlardan biridir.
 
 
 
8.     Kendi bölümümde İşletme Matematiği 1 ve 2 aldım. Bu dersler calculus 1 ve 2 yerine kabul edilir mi?
 
Hayır, kabul edilmez.